O nás

Lithotherm

 

Systém LITHOTHERM bol vyvinutý rakúskou spoločnosťou Hans Loss. Hlavná idea systému LITHOTHERM (čo najnižšie teploty podlahového vykurovania, priamy kontakt s podlahou) vznikla okolo roku 1990. Spočiatku sa LITHOTHERM dosky vyrábali ručne, postupom rokov sa systém zdokonaľoval a jeho výroba sa rozširovala a automatizovala. V roku 1995 bol výrobok uvedený na trh.
 
Systém LITHOTHERM je patentovaný, má za sebou rad testov a môže používať označenie CE.
 
V roku 2012 bol postavený druhý výrobný závod v nemeckom pohorí Eifel.
 
Na slovenský trh prináša tento systém spoločnosť CMS-Turnkey s.r.o. Spoločnosť bola založená v roku 2009 so sídlom v Rožňavskom Bystrom. Cieľom zakladateľov spoločnosti je budovanie firmy, ktorá podporuje, konzultuje a realizuje komplexné projekty vo Východnej, Strednej Európe a Ruskej federácii s efektívnym využívaním energií. Šetrením energií počas prevádzky jednotlivých projektov a to využitím nízkoteplotných systémov vykurovania.
 
Spoločnosť zabezpečuje kompletný servis služieb týkajúcich sa systému podlahového vykurovania LITHOTHERM. Realizuje projekty podlahového vykurovania, stenového vykurovania, priemyselných podláh a stavby pecí na kľúč.

Partner
Partner
Partner
Partner